Najlepsze korzyści jogi dla ogólnego stanu zdrowia from Zofia Daniel's blog

Praktyka jogi może pomóc poprawić postawę i poprawić elastyczność pleców oraz zbudować mięśnie. 


Jest to także fantastyczne ćwiczenie, które wymaga obciążenia i może poprawić zdrowie stawów i kości, pomagając w podnoszeniu ciężaru własnego ciała.


Ćwiczenia oddechowe w jodze (pranajama) mogą pomóc oczyścić kanały nosowe i zmniejszyć liczbę ataków astmy. 


Joga poprawia również świadomość, dzięki czemu będziesz mógł uspokoić umysł w chwilach chaosu. Vidalista 40 to najskuteczniejsza metoda leczenia problemu zaburzeń erekcji.


Redukcja stresu


Powolne, przemyślane ruchy jogi w połączeniu z głębokim oddychaniem pomagają poprawić krążenie i zmniejszyć stres. Joga poprawia elastyczność i równowagę ciała oraz łagodzi dyskomfort szyi i pleców. 


Może pomóc w zmniejszeniu skutków chorób przewlekłych i chorób, w tym fibromialgii, zapalenia stawów i zaburzeń trawiennych.


Niedawne badania wykazały, że joga może obniżyć poziom kortyzolu, hormonu powodującego niepokój i stres. Spadek kortyzolu wynika ze wzrostu aktywacji przywspółczulnego układu nerwowego, co pomaga się zrelaksować. 


Joga jest formą ćwiczeń, która pomaga zwiększyć współczucie dla siebie i uważność, a także duchowe samopoczucie, a wszystko to może pomóc w zmniejszeniu lęku i stresu.


Joga może pomóc poprawić wydajność poznawczą, w tym czas reakcji, a także pamięć roboczą, zwiększając wykorzystanie w mózgu kwasów gamma-aminomasłowych (GABA), które promują spokój. Dodatkowo może zwiększyć stabilność emocji i relacji poprzez zwiększenie empatii i współczucia wobec siebie i innych.


Niektóre badania wykazały, że joga może poprawić ogólny stan zdrowia poprzez złagodzenie stresu, zachęcanie do zdrowego stylu życia i poprawę samopoczucia emocjonalnego, snu i równowagi. Ponadto joga może pomóc w leczeniu określonych dolegliwości, w tym chorób układu krążenia i wysokiego ciśnienia krwi.


Dodatkowo może pomóc osobom z nadwagą w utracie wagi, która jest najbardziej prawdopodobną przyczyną ryzyka chorób serca. 


Joga może pomóc zmniejszyć ból dolnej części pleców i szyi oraz ból spowodowany zapaleniem stawów kolanowych i fibromialgią. Popraw swój związek stosując lek Kamagra.


Może pomóc złagodzić objawy problemów żołądkowo-jelitowych i poprawić nastrój u osób cierpiących na depresję i inne schorzenia. Może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi i poprawić pracę serca, która jest niezbędna w zapobieganiu chorobom serca.


Poprawiony sen


Joga jest zintegrowaną praktyką, która łączy ciało, umysł i oddech. Udowodniono, że ta praktyka uważności zmniejsza wiele problemów zdrowotnych, takich jak lęk, depresja i neurotyczność. Regularne sesje jogi mogą pomóc w poprawie jakości snu.


Badania wykazały, że joga może pomóc w zmniejszeniu objawów związanych z chorobami przewlekłymi, takimi jak choroby serca, cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi. Joga może pomóc w poprawie równowagi i mobilności.


Pozycje jogi, znane również jako „asany”, mają na celu zwiększenie elastyczności mięśni i stawów poprzez powolne rozciąganie ich w miarę upływu czasu.


Ta metoda stopniowego rozciągania jest bezpieczniejsza niż bardziej energiczne techniki zwiększania elastyczności i zmniejsza ryzyko kontuzji, takich jak łzy lub urazy więzadeł. Uważne podejście jogi może pomóc w zapobieganiu urazom, instruując Cię, abyś skupił się na doznaniach swojego ciała i nie przesadzał.


Niektóre pozycje jogi mogą być trudne i wymagają dużej liczby mięśni, aby utrzymać równowagę. Na przykład pozycja półksiężyca (Ardha Chandrasana) wymaga siły mięśni tułowia, gdy balansujesz na jednej nodze, jednocześnie wyciągając ramiona nad głowę. Lepsza równowaga może zmniejszyć ryzyko kontuzji i upadków, szczególnie w miarę starzenia się.


Badania wykazały, że joga może pomóc w poprawie nastroju osób cierpiących na problemy psychiczne, takie jak zespół stresu pourazowego (PTSD) czy schizofrenia. 


Ponadto udowodniono, że poprawia problemy zdrowia fizycznego, takie jak stan stresu moczowego i cukrzyca. Ponadto joga może pomóc w rozwiązaniu problemów trawiennych, takich jak IBS, zwiększając przepływ energii przez przewód pokarmowy.


Utrata wagi


Uspokajający wpływ jogi i jej medytacji na oddychanie pomaga zmniejszyć poziom stresu, co może pomóc w utracie wagi. Joga może również pomóc spalić kalorie dzięki ćwiczeniom, które zapewnia, jednocześnie zwiększając siłę i napięcie mięśni. W połączeniu ze zbilansowaną dietą i rutynowymi ćwiczeniami korzyści te mogą pomóc ludziom w osiągnięciu i utrzymaniu idealnej wagi.


Aktywności fizyczne związane z jogą, szczególnie pozycje, które pomagają budować siłę tułowia i wytrzymałość, mogą zwiększyć równowagę i pomóc w zapobieganiu upadkom. Może to być szczególnie ważne w przypadku osób starszych lub cierpiących na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, choroby serca lub zapalenie stawów.


Ruchy jogi poprawiają elastyczność, co może pomóc w zapobieganiu urazom i poprawić ogólną mobilność. Joga może pomóc poprawić postawę i zbudować mięśnie wspierające kręgosłup, co zmniejsza podatność na problemy z plecami w miarę starzenia się.


Joga poprawia również krążenie, co pomaga utrzymać tkanki i narządy w dobrym zdrowiu, dostarczając do nich tlen. Może obniżyć ciśnienie krwi, co może pomóc osobom cierpiącym na wysokie ciśnienie krwi, a także wysoki poziom cholesterolu lub trójglicerydów.


Kilka ćwiczeń rozciągających i pozycji jogi może pomóc w zmniejszeniu wzdęć żołądka i innych problemów trawiennych. Może być również doskonałym uzupełnieniem codziennej rutyny, ponieważ może zwiększyć pojemność płuc, co jest idealne dla osób zmagających się z problemami układu oddechowego, takimi jak astma lub inne choroby.


Oprócz spalania kalorii i poprawy napięcia mięśni, regularna joga może pomóc w utrzymaniu aktywnego stylu życia, zmniejszając poziom lęku i poprawiając sen, zwiększając świadomość i pomagając w podejmowaniu zdrowszych wyborów dotyczących jedzenia.


Joga może również zwiększyć pewność siebie i poczucie własnej wartości, co może pomóc ludziom w osiągnięciu celów związanych z redukcją masy ciała. Może być fantastycznym uzupełnieniem każdego programu odchudzania, ponieważ pomaga wspierać strategię dbania o sylwetkę całego ciała.


Lepsze zdrowie kości


Podczas poruszania mięśniami ciała w pozycjach jogi i rozciągania w celu wzmocnienia mięśni i kości. Ćwiczenia jogi z obciążeniem (szczególnie te, które sprawdzają równowagę, takie jak pozycje krzesła lub pozycja wojownika I i II) mogą pomóc w zapobieganiu osteoporozie, chorobie polegającej na utracie masy kostnej, która dotyka 50% kobiet i 80%% mężczyzn po 50. roku życia.
Joga może również poprawić zwinność i równowagę, a także równowagę. Może to zmniejszyć ryzyko upadków, które są najczęstszą przyczyną złamań u osób cierpiących na osteoporozę.


Joga może również pomóc w smarowaniu stawów i stawów, co może pomóc w zapobieganiu bolesnym stanom, takim jak zapalenie stawów i zespół cieśni nadgarstka. Yin joga, która składa się z pozycji utrzymywanych dłużej niż inne praktyki, może być szczególnie korzystna w zmniejszaniu stanu zapalnego i zwiększaniu elastyczności stawów.


Dodatkowo zwiększysz swoją odporność poprzez ćwiczenia oddechowe i medytację będące częścią jogi. Zmniejsza stres, pomaga obniżyć ciśnienie krwi, poprawia pracę płuc i pomaga w wydalaniu. 


Kliknij tutaj : Kamagralek


Badania wykazały, że techniki oddechowe i medytacja mogą wpływać na ekspresję genów. W ten sposób komórki wykorzystują informacje zapisane w genach organizmu do produkcji białek funkcjonalnych, takich jak przeciwciała.


Co więcej, jeśli będziesz regularnie uczęszczać na zajęcia jogi, poznasz ludzi, którzy podzielają Twoje pragnienia w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia. Może to podnieść jakość Twojego życia, a także promować zdrowy styl życia poza klasą. Na przykład, jak wcześniej stwierdził Shape, udowodniono, że wsparcie społeczne zwiększa motywację do ćwiczeń, a co za tym idzie, poprawia ogólny stan zdrowia i samopoczucie.


Wspólne zdrowie


Mięśnie, które budujesz dzięki ćwiczeniom jogi, nie tylko poprawiają twoją elastyczność, ale także chronią twoje stawy. Wzmocnienie i równowaga mięśni stawów zwiększa stabilność i może zmniejszyć tarcie pomiędzy chrząstką a kościami. Dotyczy to szczególnie bioder, kolan i tylnej części dolnej części ciała. W przeciwieństwie do ćwiczeń z podnoszeniem ciężarów, treningi jogi skupiają się na wzmacnianiu bez obciążania stawów.


Jest prawdopodobne, że na pierwszych zajęciach jogi nie będziesz dotykać palców u nóg ani nie będziesz próbował wyginać się w tył. Jednak z biegiem czasu zauważysz, że te pozycje są bardziej dostępne. Zwiększona elastyczność jest dla Ciebie korzystna, ponieważ pomaga w utrzymaniu zdrowej postawy, co może pomóc w zapobieganiu dyskomfortowi pleców.


Dyski kręgosłupa, które amortyzują kręgi i mogą powodować ucisk nerwów lub przepuklinę, wymagają ruchu, aby uzyskać składniki odżywcze. Joga może im pomóc, ściskając i mocząc obszary chrząstki, które nie są używane, takie jak dłonie i kolana. Bez tego działania chrząstka może się rozpaść i odsłonić znajdującą się pod nią kość.


Joga jest ćwiczeniem bezpiecznym dla większości ludzi. Jednakże praktyka ta może nie być odpowiednia dla osób cierpiących na istniejące wcześniej schorzenia, na przykład wysokie ciśnienie krwi lub choroby kręgosłupa. Przed rozpoczęciem praktyki porozmawiaj ze swoim lekarzem.


Niektóre badania sugerują, że joga może pomóc osobom cierpiącym na reumatoidalne zapalenie stawów, a także osobom, które uległy wypadkowi, poprawiając równowagę i zmniejszając sztywność kostek, kolan, ramion, bioder i nadgarstków.


Jednak wybrana forma jogi powinna być delikatna i dostosowana do Twojego konkretnego stanu zdrowia. Doświadczony nauczyciel jogi powinien być w stanie zasugerować Ci modyfikacje, jeśli zajdzie taka potrzeba. Osoby cierpiące na bóle stawów powinny przed rozpoczęciem zajęć jogi porozmawiać ze swoim ortopedą lub fizjoterapeutą.


     Blog home

The Wall

No comments
You need to sign in to comment

Post

By Zofia Daniel
Added Oct 28 '23

Tags

Rate

Your rate:
Total: (0 rates)

Archives